Team België klaar voor het Wereldkampioenschap Hengelen op het Modrac meer te Bosnië-Herzegovina!

Auteur: Frans Schoubben

Het Belgische nationale team reist eind deze week af richting Bosnië en vestigt zich in een huis vlak aan het wedstrijdwater. Perfect om zich meteen vertrouwd te maken met de omgeving en in het weekend voor de trainingen al volop te starten met de voorbereidingen.

Het Modrac meer (Modračko Jezero) nabij Lukavac is een uitgestrekt en schilderachtig water, omringd door heuvels en natuur. Het staat bekend om zijn grote en gevarieerde visbestand en is een geliefde plek voor hengelaars en toeristen. Naast hengelen biedt de regio ook een blauwdruk van de Bosnische cultuur, gastronomie en gastvrijheid, waardoor het de perfecte locatie is voor een WK.

Tijdens lokale wedstrijden worden er vaak grote vangsten alvers geboekt, tot wel 10kg. Het parcours staat er ook om bekend om, naarmate de visdagen volgen, te evolueren naar mooie vangsten van kroeskarpers, kleinere platjes en karpers. Een type visserij dat ons nationaal team iets beter zou moeten liggen. Het maakt deze locatie alvast uitdagend en ideaal voor een wereldkampioenschap.

Maandag 1 september starten de officiële trainingen tot en met vrijdag 5 september. Tijdens deze trainingen zal het gebruik van een leefnet niet toegestaan zijn, uit respect voor het welzijn van de vissen. Op zaterdag 6 en zondag 7 september 2025 barst de strijd om de wereldtitel écht los. De organisatie bevestigde dat er 31 landen deelnemen aan dit WK. Opvallend is de terugkeer van China, voor het eerst sinds het WK in Willebroek. Na de sterke prestaties op het EK gaat Team België alvast vol vertrouwen en motivatie op zoek naar een nieuwe topprestatie op het wereldtoneel!

Team België:

  • Eric Di Venti

  • Laurent Voose

  • Geoffrey Duquesne

  • Kim De Page

  • Cedric Wauters

  • Bart De Crée

Coachingteam:

  • Bondscoach: Frans Schoubben

  • Assistent-coach: Hans Slegers

Ondersteuning achter de schermen:

Een WK vraagt niet alleen topprestaties aan de waterkant, maar ook veel werk achter de schermen (logistiek, aasvoorbereiding, informatie verzamelen, enz.). Daarom reizen ook Francis Joël, Romain Gueret, Arnaud Vigneron, Tim Vervaet en Céline Willems mee om het team te ondersteunen.

Volgende
Volgende

Kantoor gesloten 21 & 22 augustus